Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Optymalne miejsce na zmieniarkę

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Ja mam zmieniarke na 6 płyt w steropianie za kołem zapasowym i jak na razie jest ok. Ale myślę o zamonowaniu jej gdzie indziej bo wyjmowanie magazynka jest utrudnione, a przy załadowanym bagażniku (np wakacje) można o tym zapomnieć.

    Co do schowka za nadkolem po lewej stronie, to kolega z firmy montującej audio poradził mi żeby tam lepiej nie montować bo może się wilgoć osadzać i take tam, ale nigdy nie widziałem żeby w tamtym miejscu się coś na blachach skraplało.
    Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia z montażem zmieniarki w tym schowku?
    COMBI ELEGANCE'03 ASV

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Perfee
      Napisałem w warunkach domowego audio, a nie samochodu. Miałem na myśli szacowny zestaw audio. np. mój domowy. :diabelski_usmiech Ale powiem Ci szczerze, że takie testy już robiliśmy z kolegami na zestawie audio o wartości kilkudziesięciu tys. złotych (wzmak Harman Kardon, głośniki Arcus) i nikt z szacownych znawców muzyki - moich kolegów - nie wykazał się ponad 50% trafialnością
      gratuluje w takim razie zmarnowania kasy, skoro nie słychac różnicy to po co przepłacać :diabelski_usmiech

      na dobrej jakości nagraniu można spokojnie odróżnić źródło, nawet na poziomie tego że jest to CD-Audio, ale jego źródłem było MP3 :szeroki_usmiech

      wystarczy wziąć sobie ulubioną płytę - zaznaczam PORZĄDNIE NAGRANĄ (ostatnio o to coraz trudniej), zrzucić wybraną ściężkę i dokonac kilku kompresji - proponuje MP VBR (ile kto tam chce), MPC (quality -7) i FLAC / APE i wypalic sobie na płytce - orginalny track CD-A, oraz tracki CD-A po rekompresji z w/w formatów

      jak ktoś nie słyszy różnic - niech lepiej wyda kasę na coś innego niż drogi sprzet audio :szeroki_usmiech
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Nexus6
        zrzucić wybraną ściężkę i dokonac kilku kompresji
        W ten sposób zaniżasz poziom trudności. Wiadomo, że na takiej płytce mamy jeden master i kilka kopii. A co powiesz na płytkę z różnymi utworami - taki miksik :lol: Część utworów jest jakości CD-A, część to rekompresja. Zadanie dużo trudniejsze, bo nie porównujesz, tylko oceniasz na bierząco. :szeroki_usmiech

        Na marginesie dodam, że są ludzie, którzy słyszą, czy płyta jest oryginalna, czy kopiowana (CD-R). Mam nadzieję, że do nich nie należysz Nexus6. :wink:

        Pomijając kwestię zawodów w temacie zakresu słyszalności naszych uszu, mam pytanie. Czy różnica, którą słyszysz jest tak radykalna, że dyskwalifikuje ten rodzaj zapisu w świetle uzyskania gigantycznej pojemności? Nie wiem, czy już są, a jeśli nie, to pewnie za chwilę pojawią się samochodowe odtwarzacze z wbudowanym dyskiem twardym. Czy jednoznacznie uważasz, że urządzenia te nie mają racji bytu, bo jakość dźwięku jest nieakceptowalna?
        Ja uważam, że różnica jest tak mała, że na poziomie samochodowego audio lepiej postawić na ilość.
        Perfee
        149 KM / 313 Nm by Masters Tuning

        Komentarz


        • #29
          uważam, że jest to kwestia tylko i wyłącznie gustu

          mnie akurat do kompresji stratnej nie przekonasz :diabelski_usmiech
          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez Perfee
            Czy różnica, którą słyszysz jest tak radykalna, że dyskwalifikuje ten rodzaj zapisu w świetle uzyskania gigantycznej pojemności?

            Ja uważam, że różnica jest tak mała, że na poziomie samochodowego audio lepiej postawić na ilość.
            Ja powiem tak Stratnej kompresji mp3 nie wiem ,moze na moim sprzecie bym nie wychwycil ,ale napewno slysze roznice jak moje radio (alpine 9812rb) gra mp3 i ta sama mp3 zgrana na cd-audio(roznica jest spora :roll: ). Nie tylko mp3 sie liczy ,ale jaki dodatkowo jest dekoder w radiu.
            Ja slysze taka roznice ze z mp3 zrezygnowalem.....dodatkowo jak wypcham cala plytkie mp3kami ,to potem mam problem ze znalezieniem tego co chcialem w danej chwili posluchac :szeroki_usmiech
            iPod -calkiem fajna zabawka ,tam zbytniej roznicy mozesz nie uslyszec ,bo uzywasz sluchawek ,wiec nie koniecznie bedzie w nich slyszalna roznica wzgledem plyt CD :wink:
            TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

            Komentarz


            • #31
              Na razie najbardziej podoba mi się pomysł z władowaniem zmieniarki pod podłogę bagażnika, w styropian. Mam tylko jedną wątpliwość - czy tam czasem się coś nie grzeje i czy w tym styropianie nie będzie zmieniarce "za ciepło"?
              nie ma problemu z grzeaniem sie zmieniarki bo niby co tam ma sie grzać poza tym nad nią i po dwóch stronach i tak masz na tyle wolnej przestrzeni że nie ma sie o co martwić.
              Zapraszam na www.rebel-tuning.com

              Komentarz


              • #32
                A ja mam zamontowaną w boczku bagażnika....

                Forum - Octavia Club Polska
                W boczku jest bardzo praktycznie. Dostęp nawet z załadowanym bagażnikiem i jest bezpieczna. Nie ma obawy o uszkodzenie bagażami.
                Była: O1 + B6, Turbo ARL, SMIC by Ali soft virus by Zoltar. Jest www.terracan.pl i Croma JTD

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X